Ayışığı Boğaziçi Ayyaşı

Giriş 13. Oca, 2013 by - Blog - 2.293 kere okunmuş

Günlerden Vivaldi, dünlerden de Paganini! Sözcüklerin her biri Bukowski?den ’1′ eksikti. Neden ki? Yamuk yumuk cümleler kurmak içindi belki?

Enstrumental günlerdi, senfonik saatler derken kristal günler geldi! İstinyeli martıların şehrini bir oyun bahçesine çevirdi kar taneleri, şımarık kar küreleri ve kış şemali gülümsedi. Yıldızlara kartopu atmak güzeldi ve kardan madam bir biblo gibi kırılmaya elverişliydi?

Gökyüzü kabaresi kıranlar için gösteri sahnelemezdi ki, gösteri yine ziyan edildi?

Klasik giyimli, klasik zihinli ilham perisi bir sevgi emekçisiydi, bir sevgi aktivisti! Sevgi sefillerine göre ise delinin tekiydi ilham perisi, hastanın teki olmakla itham edildi! Seneleri felçli geçmiş bir periyi hasta olmakla yargılamak kimin haddineydi?

Tanrı mısın zibidi !!!…

Akşamdan kalmaydı ayışığı, yakamozların alayı bir Boğaziçi ayyaşı! Gecenin tek tanığı, tek şahidim aşktı ve İstanbul bir başkaydı. Çakırkeyf bir martı yıldızlara çarpmıştı! Gecenin tek ayığıydı ayışığı, onu da uluorta boğma rakı çarpmıştı?

Kıyı rüzgarı İstanbul aşığı, adaların her biri sanatçı, bir sanat bağımlısıydı ve kıvrak zekası ile o haykırdı! Mızıkçı yazgı bana ne şarkılar yazdırmıştı ama söz dinleme zamanıydı?

Hayal et dedi ilham perisi, ‘dream on’ dedi zilli peri! Ettim gitti vallahi, astral akorlar basmak kadar güzeldi?

Hiçbir sahneye değişilmeyecek kadar özel bir tecrübeydi, özneldi…

 

B&B

2 Yanıt - “Ayışığı Boğaziçi Ayyaşı”

 1. Valaria 23 Kasım 2014 - 13:31 #

  Kız Kulesi’nde uyanıp,güneşin doğuşunu izlesem..

  • B&B 24 Kasım 2014 - 08:21 #

   Valaria! Bu fikir sana en fazla bir uçak bileti uzaklığındaysa hiç durma. Düş düşlerinin uğruna yola bir fayton mevsimi sonuyla. Boğaziçi, ayışığı içiyor hala Kız Kulesiyle baş başa!…
   Dilediğince katıl onlara yeni yıl dolaylarında. Saygılarımla sana Valaria!…

Yorum Bırakın