Bir Kedi Gördüm Sanki

Giriş 13. Şub, 2010 by - Blog - 4.257 kere okunmuş

İtiraf ediyorum, bir kedi görmeyi özledim! Şuracıkta, ulu orta bir yerde, kötü bir kedi dahi olabilir bu, sözüm sana Şerafettin! Neredesin Garfield? Ben bir küçük Tweety?im! Ben bir küçük Jerry?im! Peki ama sen neredesin Tom? Neredesin Sylvester? Sizleri görmeyi özlemekten muzdaripim ama hadi neyse, ben biraz daha bekleyebilirim. Hem hep şöyle derdi Asil adında bir arkadaş; ?Sabret dostum! Her işin sonunda bir hayır var?. Evet evet Folik Asil! Sabretmeli, gayret etmeli, aşağı yukarı ?Her işin sonunda bir bayır var!? gerçekten?

Durun 1 saniye Opss! Zaten bugün de ayın 13?üymüş, kara kaplı bir kediyle merdiven altlarında didişmek için pek de güzel bir gün sayılmaz ama o da bir şehir efsanesi tadında işte rahat bırakalım da şanı yürüsün bayır aşağı. Elimde tek bir gerçek var, çocukluğumu yanımdan ayıran bu şehir sanki damarlarından çatlıyor. Eski demiryolunu nöbet bekleyen asırlık çınar ağaçlarına konuşlanmış ne bir avcı tekir, ne bir talih kuşu, ne bir cazgır karga, nerede bu şehrin müdavimleri Perihan abla?

Sana tanıdık gelen yanım ne biliyor musun? Ben senin çocukluğunum diyen bu şehir ve Guguk kuşu nerede şimdi? Hani bir son kullanım tarihi yoktu uçurtmaların, hani rüzgarı dinmezdi salıncakların. Hani bir di’li geçmiş zamanı yoktu çocuk olmanın. Bir kedim bile yok anlıyor musun Peri? Sana bunu söyleyebilecek en az 1 kişi daha bulabilirim! Şimdi kendime doğru 3 adım daha atmalıyım?

Sol-sağ-sol ve Bingo! Tam isabet, işte budur. Tam aradığım renk ve ebatlarda bir kedi gördüm sanki! Hatta yanında birde şehir efsanesi var Superstition! Hatta birde funk efsanesi Stevie Wonder! Hatta birde efsane trio Double Trouble! Hatta birde Texas’ın blues efsanesi Stevie Ray Vaughan! İşte bu gerçek bir şehir efsanesi! Yalnız bu işte küçük bir haylazlık var, benden söylemesi. Very superstitious blues?

B&B

2 Yanıt - “Bir Kedi Gördüm Sanki”

  1. RiL__ 15 Şubat 2010 - 22:01 #

    Hey CORC (GEORGE)! bu blog 80′li yillara götürdü beni ..
    Ben de bir kedi gördüm sanki …

    • B&B 16 Şubat 2010 - 01:58 #

      Akşam olduğunda ?Bugün bir anıya rastladım? diyebilmek ne güzeldir. İçinde bulunduğumuz şu zamanlardan ara sıra geri çekilip, sırtımızı 80?li, 90?lı yıllara yaslamak ne muhteşem bir fikirdir. Buyurun işte Stevie?nin kedisi orada, Stevie bile orada, Mavi Ay orada, David ile Maddie, Beauty and the Beast, Vincent ile Catherine, herkes orada. Hatta ve hatta bizler oradayız, küçücük birer çocuk olan bizler?

Yorum Bırakın