Bir Kış Provası

Giriş 14. Oca, 2013 by - Blog - 5.402 kere okunmuş

Ömrümün uğrak yeri 2013 model günlerdi. Her kar kristali bir iyi niyet elçisiydi! Kuşandım azur mavisi eldivenlerimi. Avcumda kar taneleri, yanağımda sevgi refleksi bir kış gülümseyişi?

Yeni yılın 13 üncü gecesi ?günlerden gözyaşı ertesi, gülümse!? dedi ilham perisi. Bir kış şarkısı çal söyle ve gülümse! Provası yapılmamış olsa bile, her şeye rağmen gülümsemek güzeldir diye, her şeye rağmen gülümsemek bir mücadele modeli diye gülümse! Tebessüm çiçekleri açsın yüzünde, güleçken güneş bile sende katıl galaksiye, sıkıca tutun gamzelerine, gülümse?

Sürtone yada detone olacaksın diye endişe etme, bir ıslık çal kendine. Gülümsemek bir mucize mesafesinde olsa bile, tek bir hece yüzünü dökme, mutluluk şifa olsun geleceğe, gülümse?

Papucu fizana atılasıca yalnızlık! Ayrılık adı altında sana da bağışıklık kazandık. Sende senle gülümse bir kış şarkısı eşliğinde?

Mutluluktan payına düşeni iste?

Tek bir gerekçe olmasa bile, gülümse?

Kar taneleri raks ederken gökyüzünde, gülümse…

 

B&B

6 Yanıt - “Bir Kış Provası”

 1. leo 17 Ocak 2013 - 12:34 #

  Gülümsemek yürek kapısının anahtarıdır sevgili B&B.Ben anahtarımı kaybettim…

  • B&B 18 Mart 2013 - 12:27 #

   Sürgülenmiş kapıların, çıkmaz sokakların da bir ardı vardı! Burkulmuş hayatların adım atmaya mecali olsaydı mutluluk kainatı karış karış kapsardı, gülücükler ışık hızıyla yarışırdı. Tebessümlerin hatrı kursaklarda kalmazdı…

 2. Dağınık 25 Ocak 2013 - 15:55 #

  Bir dostum vesile oldu gözlerimin buraya değmesine.Konuları ve düşünceleri izlemek hoşuma gitti.Serüveninizin itinayla hayata bükülmesi çok güzel.Uzaktaki yakınım gibi gibi hissettim.Sevgilerimle.

  • B&B 18 Mart 2013 - 12:22 #

   Bir dost selamı ne kadar dokunaklıysa sözcükleriniz bir o kadar okunaklıydı. Sevgilerimle, sıhhatle…

 3. Gül 25 Eylül 2015 - 09:59 #

  İçimde karlar var erimeyen/çığa dönüşen/kendimden başkasını savurmayan kasırgayım/yağmurum yanlızlığa kaçıyorum/çığlar deviriyorum bana benzeyen/öğreniyorum kır çiçeklerine düşen en soğuk aşkları.

  • B&B 26 Eylül 2015 - 04:20 #

   Şair ellerinin kültürüyle kısık ateşte kelimeleri közlediğinde heceler ile uygun adım çıkarım Pierre Loti tepesine. Kar taneleri soğuk meze, Haliç masamda iki duble! Taksi yerine hayallerimi çağırırım İstanbul’un fuayesinde, 3 matine 1 suare…

Yorum Bırakın