Sesini Çıkart Hayata!

Giriş 23. Tem, 2013 by - Blog - 16.792 kere okunmuş

Küçük bir balıkçı kasabasında, suya bağdaş kurmuş adalarla baş başa kaldığım anlarda, kekeme ıslıklar çalmakta olan rüzgarlarla kol kola sesimi çıkardım hayata! Bu hala sahne tozu yudumlamak kadar iyi geliyor insana?

Avucumda çocukluğumdan kalma bir hatırayla, kartonetsiz kalmışta olsa bir kaset kapağıyla, bir kasetçalarda banttan seken Rock n? Roll la, ivedi dinlenesi notalarla omuz omuza azıcık sesimi çıkardım hayata! Popülist dünyaya papuç bırakmayan üstatlarla, kült akorlarla, cayır cayır sololarla ya da bir titreşim miktarınca da olsa katılmak yaşama, sende sesini çıkart hayata!..

Kalemle, kağıtla, akustik ya da elektrik enstrumanlarla veya ıslıkla da olsa Pinokyo?ların yalanlarına, hatta pek çok halta, bir ses çıkart hayata!..

Güneşsizlikten sararan kaset bantlarına, 45?liklerin dünyasına, 60?lık rüyalara, sanata derya gramafonlara ve Rock?n Roll a alkış tutan sihirli tempolara, şu dünya denen geçici konakta ses çıkaranlara saygılarımla!?

Dip Not I; Laf aramızda, aşağıdaki şarkıdaki güzelim insanları gördükten sonra bir River Plate taraftarı olmaya karar verdim : ) Onlarla bir futbol maçı bile izlemeye giderim, ofsayt kuralını kavrayacak zekaya da haizim, tezahürat yapmayı da öğrenirim, yeter ki yine stadyumlarda AC / DC de olsun, yüksek miktarda ?gain? olsun, salt Rock and Roll olsun?.

Dip Not II; Rock and Roll ain?t noise pollution!…

 

B&B

4 Yanıt - “Sesini Çıkart Hayata!”

 1. Nihal Ozbek 10 Ağustos 2013 - 12:08 #

  Gerçekten yine çok güzeldi, hep takip edeceğim seni, bilmesen de bilsen de….=) Teşekkürler.

  • B&B 20 Ağustos 2013 - 13:25 #

   Bildiklerim bilmediklerimden bir miktar daha fazla, galiba bilmediklerime de çalıştım da, hatta olasılıksızlıklara da…
   Kuklacının papyonlu kuklasıyla, akvaryumlara bile olta atan egolarla, Ozon’u sakat bırakanlarla, buzulların eriyişine çanak tutanlarla, insancıkların aldığı nefese çomak sokanlarla aynı dünyada da olsa ayrı kulvarlarda, apayrı bulvarlarda devam yola! Sende kendine çizdiğin rotada yaza yaza yaşa : ) Mutluluk yoldaşın olsun attığın her adımda, açtığın her paragrafta ve aştığın her zorlukta bir tebessüm tahsis et umutlarına, bir şarkı ikram et mutluluğa, melodilensin dünya….

 2. Nihal Ozbek 31 Ağustos 2013 - 12:21 #

  Senin kelimelerin ayrı bir diyar oluyor biliyor musun? Farkında olduğum tek şey gizemin kalemine yansıyor ve bir de hayatın her yönü yazını bütünlüyor, hep yaz ki bende öğreneyim. Çünkü daha büyümem gerek….=)

  • B&B 12 Kasım 2014 - 13:37 #

   Benimde büyümem gerek, hamakta sallanmam gerek. Suya yazdığım melodileri cümle içinde sunmam gerek! Kelimelerin gizli bahçesinde, zihni zihin yapan herşeyle saygı ile didişmem gerek…

Yorum Bırakın