Zurnanın Son Deliği

Giriş 31. May, 2012 by - Blog - 5.769 kere okunmuş

Evvel zaman içindeydi, feryat figan içindeydi ve bir savaş esiriydi sevgi! Tek suçu gönlün dünyasına hizmet etmekti, tek suçu banknotların dünyasını reddetmekti! Yürekteki her hücreyi kutlu kılandı sevgi, bir gönül ezgisiydi, bir hürriyet abidesiydi, gönlün armonisiydi, tüm hislerimin tek müttefikiydi sevgi, tüm zihni cephelerden sağ çıkmaktı yegane vazifesi?

Ve başardı sevgi?

Şimdi zurnanın son deliğindeki notayı taçlandıran sözcüklerim der ki; Kimileri leke bırakır hayata, kimileri iz!…

Sevgi ruha ikizdi, şapkasızdı, maskesizdi, miğfersizdi, kementsizdi, olduğu gibiydi sevgi ve hiçbir his sevgiden daha zeki değildi, lakin sevgi sadece dünyevi düşünecek kadar cehalet içinde değildi! Sevgi cahilleştirilemedi?

Sağ olsun sevgi. Artık majör cümleler kurma vakti, bu adamın aklını kaçırmış cümlelerini okuduğunuz için teşekkürlerim şuracığa serpildi?

Herkese yoldaş olsun hoşgörü ve sevgi?

 

B&B

4 Yanıt - “Zurnanın Son Deliği”

 1. Bilinmez 20 Haziran 2012 - 22:06 #

  Neden sona geldi ki her şeyin bir anlamı yok mu* Niye biter gibi anlamadım ve ayrıca ben burayı takip etmeyi çok seviyorum, artık sadece müziğin içinde ki anlamlar mı yatacak bilemem; ama sen hep yaz.

  • B&B 21 Haziran 2012 - 00:44 #

   Sayın Bilinmez, bu cümlenin bir karış üzerinde çalan şarkı, high hopes sevginin başlangıcıydı, tanışma anında fonda çalan şarkıydı, o yüzden bu paragraflarda yer aldı ve bu cümleler sonu anlatmaya kalkmadı…

 2. VRLN SÖZ 21 Haziran 2012 - 10:27 #

  Sevgili B&B verdiğiniz cevapta, doğru gizli gibi:)

  • B&B 18 Eylül 2012 - 09:45 #

   Gibisi fazla sanki, elbette doğru gizli…

Yorum Bırakın