Ağır Romance

Giriş 30. Mar, 2010 by - Lotus'un Papirüsleri - 12.736 kere okunmuş

Büyükada mimozaları! Yine baharın ilk habercisi bana. Yine ön hazırlıklarımı yapıyorum ilkbahar sarhoşluğuna ve havalara uçuşuyorum şu grip kuşu polenlerim gibi. Mum kokulu zamanlar yaşatıyorsun şu sabahlarıma, mum kokulu satırlar karalıyorum Lotus aşkına?

Bir ağır ‘romance’ bu, bir derinlik sarhoşluğu. Bu dogma kalemin ucundaki her şey sana nazır oldu. Bir sağır roman bu, bir dilim aşk mayhoşluğu ama ne bir dize, ne bir partisyon ya da ne bir serçe, her bir şeyin sesini kıstım ben Aralık’tan önce. Senin adımlarına ayak uydurabilmek için, bütün adımlarına hayat uydurabilmek için her notanın sesini kıstım ben Aralık’tan önce.

Gün gelir bir şarkı daha yazmaya başlarım. Hani şu cebimde bıraktığın ıssız adada, hamağımda hani gökkuşağının altında, hani mavi gölün devinen bulanık kıyılarında. Rengarenk gölgen kaldı o kayalığımda, yürüyüp giderim yeniden melodik patikalarımda ama çok ağır bir gam bu, bir gelincik mahsunluğu ve senin sesinin tek bir karşılığı nota yoktu, bahar gelince bak şimdi o da yüzüme sustu!

Çok ağır bir dram bu, eriyen bir gönül mahmurluğu. Yüzümde beliren ufuk çizgileri bugün her yere doğdu. Yörüngeme giren hayat bilgileri benim zelzelem oldu! Bağıntı kuramıyorum bu izafi meseleye, bir kural silsilesi mi bu hadi anlat bana yine…

Bir önsözümüz vardı bizim bahşedilen aşka. Bir izin verdik aşka, bir inci tohum verdik. Bilim derdik aşka ama ona karışık geldik. İlim verdik aşka, yoluna kilimler serdik. Dokuduk, dokuduk, dokuduk sonra bir söz verdik. Kalplerimiz birbirine çarpıyor bak hala, fırtınalar gönlümüzü sarsıyor aşk gereği ve artık rol gereği bana kesilen yol bileti sonsuzluğa çıkıyor cennetimin aşk meleği. Bu yüzden senin adın bal gibide Lotus çiçeği! Sonsöze dek değil Lotus?um, sonsuza dek?

 

B&B

12 Yanıt - “Ağır Romance”

 1. SİS 20 Nisan 2010 - 19:52 #

  Bu nasıl yürek.Bu nasıl kalem azizim?

  • B&B 27 Nisan 2010 - 11:14 #

   Sağına soluna bakmadan aşka sapan ve ardından katma ?keder? vergisini ödeyen bir yürek bu, Blue Lotus Blues çalan bir gönlün sureti bu, Mavi Lotus Çiçeğine tükenmeyecek bir kalem tuttuğunu kelam eden bir melek bu ve onun masmavi yapraklarına yazılan sonsuz bir ezginin porte?si bu azizim?

 2. SİS 28 Nisan 2010 - 12:58 #

  MaviLotus Çiçeği içne hapsolmuş çekirdeğin olsun.Yüreğine kalemine sağlık.

  • B&B 10 Mayıs 2010 - 14:35 #

   Bir izin verdik aşka, bir ?inci? tohum verdik ve yüreğin kolluk kuvvetlerine onu emanet ettik. Gönülde kırılsa ya da şu dogma kalemde kırılsa, Mavi Lotus Çiçeğimi kalbime hediye ettim. Artık aklım, fikrim, kalbim L.o.t.u.s?u nöbet bekler, bunu da her saniye hayata beyan ettim?

 3. Nihal 9 Mayıs 2011 - 09:35 #

  O kadar güzel ki bir kere okumak bile yetmiyor. Bu ilhamı bulmak aşka ulaşmak müziğin içinde yitmek gibi öyle derin ve anlamlı ki benim burada imla hatalarıyla dolu yazdığım cümlelerim bile şaşırıyor.

  • B&B 25 Temmuz 2011 - 13:58 #

   Naif düşünceleriniz için size çok teşekkür ederim. Varsın olsun imlalarımız savrulsun, o da zihin rüzgarlarımızın bereketi olsun ama kelimelerin yolu her daim açık olsun. Noktalanamayan cümlelerin ufkunda güneş doğsun, kapanamayan paragraflar iç deniziniz, kaleminiz sörf tahtanız olsun…

 4. Nihal 25 Temmuz 2011 - 16:13 #

  Bu yazıyı görüp ondan umut almamak mümkün mü? Çok teşekkür ederim, yanıt gelmez diye umduğumdan cidden şaşırdım ve yazmak istedim… Sevgiler.

  • B&B 5 Ağustos 2011 - 21:17 #

   Bu mektubu kaleme almak için seçtiğim yer bir Luneparktı. Gün usulca ağarmaktaydı, rüzgarın ılık ısırıkları mimozaların dansını başlatmıştı, ilkbaharın yüzünden düşen ise bin parçaydı. Dudağımda da ‘Atlıkarıncaları hür bırakmalı’ diyen bir şarkım vardı, çocuk aklımla yazılmıştı, çocukça bir olasılıktı ama hep bir U.M.U.T vardı ve beyaz Lotus çiçeğime kavuşma çabası, aşkın özgürlük hezeyanı ve cabası…

 5. Nihal 7 Ağustos 2011 - 00:30 #

  Vayy çocukluk mu bu çocukluk değil içindeki derinliğin büyüklüğünün o günden bugüne kadar belli olması bence….

  • B&B 23 Ağustos 2011 - 12:43 #

   Su gibi aziz olun, yaşamın içinde sisten göz gözü görmese de siz sissiz olun, teşekkür ediyorum…

 6. Necromantik 9 Ağustos 2011 - 15:13 #

  Çocuk aklı der geçeriz bizde:)

  • B&B 17 Ağustos 2011 - 22:21 #

   Siz nasıl arzu ederseniz öyle geçin. Dilerseniz kortej eşliğinde geçin, teşekkür ederim…

Yorum Bırakın