Ayrılığın Islak İmzası Gözyaşı

Giriş 29. Mar, 2012 by - Lotus'un Papirüsleri - 4.510 kere okunmuş

Yeni gün ayrılığın eşiğinde aydınlandı, ayrılık bana ağırdı ama gün ayrılığa ağardı ve ayrılığın tüm emareleri sözcüklerime harmanlandı! Ayrılığın ahşap kapısı şu mektup için aralandı! Veda paragraflarımın postacısı bugünde gözyaşları ve henüz mesai tamamlanmadı! Hüzün yine sabahçıydı, akşamdan kalmaydı gözyaşı! Sözcüklerimin nabzı ise gitgide yavaşlamaktaydı. Sanırım artık her şey için vakit tamamdı?

Peki ya ?sonsuz sevgin? için sevgilim?

Sana yazdığım her mektup gönlümün parafını taşımıştı, her mektup sana yüreğimi taşıdı, her mektup hasreti yaşamıştı ve her mektup umudumun kandilleri ışığında yazılmıştı! Fakat bu defa sözcüklerimin sırtındaki yük ağır olacaktı, şu mektuplar gökkuşağının enkazını bile sırtlamıştı, toprağın taşıdığı yükten daha ağırdı gökkuşağı, yüreğimin terazisi hiçbir şeyi yanlış tartmadı ama çok daha ağır yıkımlar vardı. Ayrılığın ıslak imzasını taşımak bu mektubun harcı olmamalıydı! Veda paragrafları gönlün yamaçlarında dolaşmamalıydı! Ayrılığın alyansıydı gözyaşları ama hep bir umut vardı, artık dökülen her damla gözyaşı ayrılığın vesikası! Artık ayrılığın aforizmasını yazıyor gözyaşları, artık ayrılığın ıslak imzasını atıyor gözyaşı?

Mutluluk hak edilmiş bir gönül tapınağıydı! Aşk bu yüreğin helal lokmasıydı ve umut bana bir sığınaktı, sözcükler bana bir barınaktı! Zihnimin çatı katında sana bir şiir manzarası saklıydı, yüreğimin tüm coğrafyasında bir Lotus baharı, mısralarımın her kulvarında bir gönül ittifakı ve yüreğimden kopan her anlamda heceler dolusu sadakat vardı. Notalarımın rezonansında bile bir gönül birliği saklıydı. Yaşamın tüm platolarında umudumun kandilleri her an yüreğimi aydınlatmaktaydı, lakin günlerin alayı balayı olacaktı!

 

                                              XIII

 

İyi günde kötü günde diye başlayan bir ömür antlaşması, bir gönül andımız vardı! Sonsuzluğun vecizesi ise yüreğimizin kültürüne yazılmıştı, 13 harf ile gönle kazınmıştı! Bir sarılış ile okyanuslar aşacaktı Lotus baharı, şarkılarımdaki ?beşinci mevsim? dünyaya bir mesaj bırakacaktı ve mutluluğa doğru bir karavan yolculuğu başlayacaktı. Atlıkarıncalar hür kalacaktı! Zincirli kuğular mavi gölü kulaçlayacaklardı ve bir karavan günlüğü yazılacaktı, mutluluğu anlatacaktı ama elde avuçta sensizlikten başka ne kaldı? Şu katlayamadığım mektuplarımın sırtına yaslandı gözyaşı! Portelerimin beline dolandı gözyaşlarımın fa damlası, oktav oktav aktı ve her nüansım bir yakarıştı! Mısralarımın bir kısmı gözyaşlarımın bulvarıydı, gönül güncelerimin sırtına yamalıydı gözyaşları ve mutluluğa açılan her kapı aşkın yüzüne kapanmıştı! Mutluluğa çıkan her yol artık alenen trafiğe kapalıydı!

Oysaki bu adam bütün adımlarını binbir özenle atmıştı, ne sevgiyi nede seni incitmeye kalkmamıştı! İmparatorluklar yıkan kuşku kuşları ile savaşıldı, yinede Beyaz Lotus çiçeği ile bir kez bile tartışılmadı ama her köşe başında patlamaya hazır bir bubi tuzağı saklıydı! Söyle bana, ne gereği vardı? Semt meydanında darağaçları, giyotin manzaraları, maskeli cellatların akortsuz kahkahaları, katil doğanların narsistçe işlediği günahları, yamyamların tamtamları ve pesimist çığırtkanları! Yöre kabilelerdeki günahkarlar bandosu ve naraları, onların çalgılarını işitmek bile aşk için haramdı! Yaşam ile tanışıklığımı, hayat ile barışıklığımı, aşka vefamı kim sorgulamaya kalktı?

Artık hayata dudak büktüğüm doğru! Zamanın tortusu kum saatimin buğusu olup hüznün dibine çökeriyordu, gasp etmek istiyordu sana dair yaşattığım umudu ama gardenyaların ardındaki zincirli kuğu ?bu kavmin mirası aşk!? diyordu ve mutluluğa ramak kaldığından söz ediyordu. İlkbaharın ılıman rüzgarları gönlümüzün rakımlarında esmeye başlamıştı, mutluluğun çeperinde gökkuşağı ispinozları vardı ama yine gözlerim bulutlandı, yine sözcükler dağlandı ve yine cümlelerimin ardışığı aksesuarsız gözyaşları! Her damlası billuri bir imlacıktı, bir haykırıştı, bir yakarıştı, aşkın gücüne inanmışlıktı! Sevgine inanmışlıktı! Yaşadığım bir aldatılış mı? Sözcüklerimin yüzüne hiç bakmadın mı? Harflerimin bile gözü kan çanağı?

 

                                                XIII

 

Bu adam sadece mutluluğu anlatacaktı, aşk ile izole edilmiş bir dünyayı tanımlayacaktı ve sana yazılan tüm şarkılarda hep bunu yapmıştı ama bir şartlı tahliye gibi özgür bırakıyorum yine gözyaşlarımı! Tanışık olmadığım acılar ile uyanıyorum sabahları, gece ile geçinmeyi öğrenirken çektiğim sancıları, fa majör hıçkırıklarımı, si minör hezeyanlarımı hiç duyamadın mı?

Her şey bir sebebe bağlı, her şey sevgi ile başladı ve sevgi ile noktalanmalı, yüreğimde sana beslediğim sevginin hiçbir sonu olmasa da! Yüreğindeki sevginin hiçbir sonu olmasa da! Tornavida ile sıkıştırılmış bir nokta konamaz aşka diyorum anla! Haykırıyorum bu defada buselik makamında. Ne olur anla! Bir acı kovanı her damla gözyaşı, gönle vefa damlaları tüm hayatıma harmanlandı?

Papirüslerimin her köşe başında portatif bir nokta gibi saklanmıştı gözyaşları ama her cümlemin ardında imlalar yerine yüreğinde çarpan yüreğim vardı ve sevgim halen sevgin ile birlikte sonsuzluğa harmanlı! Sadece yaşanılacak olan ayrılık her çağın vebası! Sadece sözcüklerimin hiçbir hükmü kalmadı! Bitti ise gönül ittifakı! Bitti ise Lotus baharı! Güle güle kullan bu ayrılığı! Elde var elvedalar, katlayamadığım mektuplar, sevgimi anlatan şarkılar ve sonsuza dek tutulacak antlar!

Hoşça kal … … … … . !

Madem umudumun kandillerine üflüyorsun, madem içimdeki ışıltıyı söndürmek istiyorsun, dileklerin gerçek olsun! Sanırım bir şeyi unutuyorsun, başardıklarımız başaramadıklarımızdan 13 fazlaydı, bunu biliyorsun! Bugün sadece umudumun kandillerini söndürüyorsun ama bil ki yüreğimdeki 13 kandilin yankısı kalacak. Mavi Lotus nefesi gönül pencerelerinde buğulanacak. Sonsuza dek karartılamayacak bir aydınlığın olacak! Lakin sevgimi kalbinde koruyacağını biliyorum, yüreğimin yüreğinde çırpındığını biliyorsun. Ben sana kalbimi verdim ve geri almadan yineliyorum, tüm emanetlerime iyi bakmanı istiyorum!

Yaşamın her evresinde yolun yordamın açık olsun sonsuzluğum. Senin canın sağ olsun. Her daim 4 mevsim mutlu olmanı istiyorum, mutluluk yoldaşın olsun. Sonsöze dek değil, sonsuza dek ufkumsun?

Hoşça kal Beyaz Lotus?um?

 

B&B

 

10 Yanıt - “Ayrılığın Islak İmzası Gözyaşı”

 1. Valaria 23 Kasım 2014 - 00:12 #

  Birikmiş ‘Hoşca Kal’ları yeni görüyorum..vaktim oldukça her birini okumak istiyorum..

  • B&B 24 Kasım 2014 - 08:32 #

   Ben artık bir papirüs yazarı, bir mektup atıcı değilim. Bitti beyaz kelimelerim ama papirüslerimin huzurunda saygı duruşuna geçebilirim!…
   Valaria sesli okusun, bizde dinleyelim! : ) Hem okunmakla yıpranmaz, eskimez sözcükler ve düşler. Sadece değer kazanır okundukça tüm tematik heceler!…
   O değer kazanımı da bir defa daha Kasım ayı rakımlarında, şu hayatla mutlu olmaya değer!…
   Saygılarımla Valaria.

 2. valaria 24 Kasım 2014 - 11:40 #

  Herseyin bir sonu vardir elbette…

  • B&B 24 Kasım 2014 - 11:59 #

   Kağıt üzerinde öyle elbette. Mevsimi geldiğinde, kelimelerinde bağbozumu gerçekleştiğinde başlar her hece saat yönünde zikzak çizmeye!
   Kurşun kalemi en güzel yerinden kırmak üzere!?Kağıt üşür bu hale, üzerini sözcüklerle örtmediğinde! Yazılı olmayan kurallar devreye girince, saman kağıdı bildiğin saman gribi yine!…

 3. Valaria 24 Kasım 2014 - 12:24 #

  Yoruldun mu?

  • B&B 26 Kasım 2014 - 01:19 #

   Soru işaretinin kancası, bu konulara takılmasa mı? Adı üzerinde ‘yorum’ alanı burası. Şu hayatın tüm derdi,tasası ve cabası algı yorgunlukları! Elde var mutluluk çabası ve müstesna bir saygı! Sesimi çıkardığım şu hayat mutluluktan alacaklı.

 4. Valaria 26 Kasım 2014 - 21:12 #

  Haklısın ,takılmamalı..

  • B&B 27 Kasım 2014 - 06:34 #

   Yeni günün ilk demlerinde, konuya ilişkin yaklaşımın için teşekkür ederim. Kız Kulesi her daim sıkı dostun olsun dilerim. Noel Baba, Galata semalarından kızağıyla sana mutluluk sepetleri getirsin 2015 dolaylarında. Günlerin güleç geçsin Valaria!…
   Yeni yıl telaşesine azıcık erken girdim, ne yapabilirim ben böyleyim : ) Saygılarıma da son pasaja ilikleyip, yeni yılın eşiğinde mutlulularla senkronize ettim…

 5. Valaria 29 Kasım 2014 - 13:02 #

  Teşekkürler..

  • B&B 30 Kasım 2014 - 12:24 #

   Yeni yıl şen versin umutlarına. Kal sağlıcakla Valaria…

Yorum Bırakın