Bir Gönül Yazgısı

Giriş 30. Mar, 2012 by - Lotus'un Papirüsleri - 2.687 kere okunmuş

Ve bitti Lotus baharı, bitti gönül ittifakı! Sorma bugün neden geç kaldı mor yağmur damlaları, sorma bugün neden bir kavanoz içinde hapis oldu gökkuşağı, sorma bugün kim hançerliyor ilkbaharın sırtını, sorma bugün kim alıyor sözcüklerimin cancağızını, sorma bugün neden her yer alacakaranlık kuşağı?

Bitti Lotus baharı! Bitti gönül ittifakı! Aşk ile aldığım her nefes şu yüreğin helal lokmasıydı. Gökkuşağı 13 dakika uzağımdaydı ve bu aşkın sağlığına duacı kuşlar şakırdı! Gökkuşağına bağladığım iki alyansı sonsuzlaştırmak için göze alınacak yol sadece 13 dakikaydı, lakin bu adam yola yüreğinden çıkardı ve benim iç dünyam, benim rüyam, benim umudum, benim sevgim, benim dünyam henüz asfaltlanamamıştı! Mavi Lotus adımlarım vardı ve kalbinin her patikasında yalın hayatımın izleri saklı?

Hava kararmadan önce vakitlice düşeceğim yollara yine. Gökkuşağının altından geçip gideceğim yine ama bu defa sensizliğe! Ayrılığın istikametinde, ayrılığın yörüngesinde nereye gidilirse o yöne, yalnızlığım ile uygun adım sensizliğime? Marş! Marş!

Vaziyet vasiyetten ibaret diye düşünme! Benim için üzülme, halen beni ne kadar çok sevdiğini bilmekteyim ama bize çizdiğin rotayı senin mutluluğun için takip edeceğim sevgilim! Uzaklara, ayrılığa gitmek istemezdim ama senin için her şeyi göze aldığımı çok çok iyi bilirsin! Göze alamayacağım tek yol ayrılıktır sevgilim ama yıllar sonra ilk defa gidiyorum Lotus çiçeğim. Senin için!

Unutma ki yüreğim sol yanımda, ben bu aşkın solcusuyum hala ve ben yüreğimi, yüreğimde seni taşımakta! Gururla! Onurla! Aşkla! Sonsuza dekte yüreğimde olacak emir komuta! Ve sonsuza dek bir beyaz Lotus çiçeği nefes alacak yüreğimin tüm tabiatında! Madem bu dünya sensizliğimin vazosu olacak bana, yolum önce Uzakdoğu?ya, Tibet?in sırlarına, kahinlere sevgimi anlatmaya! Sonrada Omaha?ya! Gitarım ve sana yazdığım tüm şarkılarım yoldaşım olacak bana, beni unutma?

Şimdi bir sigara yakabilirsin sevgilim, mektubuma iliştirdiğim şarkıyı dinleyebilirsin ve sayfayı çevirebilirsin! Ben son sözümü saat 17.52 de söyleyeceğim! Şimdilik benden istediğini sunmak için geldim, duymak istediğini bulman için geldim, bunu tek nefeste okuyabilirsin;

Elveda Sevgilim!

Bunu senin mutluluğun için haykırdığımı bilmelisin! Aldığım her nefeste kendime değil bize can vermiştim ve aldığın her nefeste gönlüme şenlikler serpmiştin. Aramızdan rüzgar bile geçemeyecek derdim, bilirsin, geçebildi mi sanıyorsun Lotus çiçeğim? Rüzgar nasıl aramıza girsin, sen hep yüreğimdeydin!

Artık şu Harley?i kasksız süreceğim! Doğacak günün pek bir ehemmiyeti yok artık benim için ve sana tek mirasım yüreğimdeki sonsuz sevgim?

Elveda Beyaz Lotus Çiçeğim.

 

B&B

 

 

Yorum Bırakın