Gökkuşağına Umut Bağlamak

Giriş 31. Mar, 2012 by - Lotus'un Papirüsleri - 1.988 kere okunmuş

Saat 11.11?den;

Bir bulut kervanı yüzüyor mavi gökyüzünde ve aşk yüreğimin kutlu eylemi bugünde seninle. Bir umut kavmi geçiyor ve selam ediyor gönlümüze, gökkuşağına umut bağlıyorum bugünde sevgiyle. Sözcüklerimin esintileri sessizliğime göç etse bile yüreğim seninle! Sensizliğimin içinde fırtınalar kopsa bile sen gülümse! Sevdamın kültürü ile sana Lotus senfonileri çalacak bugünde yüreğimde?

İstediğin üzere vakitlice düştüm yola işte, durdum bir köşede, benim için endişelenme diye mektuplar yazıyorum yine. Benim için üzülme, bugünde tebessüm çiçekleri kondur tertemiz yüzüne, bugünde tebessüm çiçekleri sun yüreğindeki her hücreye, bugünde tebessüm çiçekleri filizlensin gönlünde?

Ve aklım azıcık kıt diye beni ne kadar sevdiğini bilmediğimi düşünme! Bilirim ki senin sevginde ezelden ebediyete! Sevmek için beni seçtiğin için sonsuza dek şükranlarımı ileteceğim kalbine! Hem de bir şekilde değil, gönlüne en az 13 şekilde! Gökyüzünden iki alyans düşürecek kadar derindi sevgin. Anımsar mısın beyaz Lotus çiçeğim, sana ?gökyüzünden nar taneleri de düşürebilir misin sevgilim?? demiştim, gönlünün tuvalinden mor yağmur damlaları bile düşürmüştün mutluluğumuz için! Tek bir güzelliğini bile unutmayacağım Lotus çiçeğim, sana bunun içinde söz vermiştim?

Senin yüreğindeki sevgiyi ben biliyorum, bunu unutma benim için?

Kalbinin kültürü ile yüreğime nakşettiğin 13 harfin simetrisi dahilinde yaşayacağıma ant içtim! Yüreğinin çekimine girdiğim o ilk günden beri, ben bir sevgi eylemcisiydim senin için! Tek propagandam sevgim için! Çaldığım her nota bu aşk için! Tek eylemim sevgin için! Tek eylemim sevginin hürriyetine saygı için! Ve asla değişemeyeceğimi iyi bilirsin ama bugüne kadar bu aşka nasıl sahip çıktığımı ve verdiğim emeği tahmin bile edemeyeceksin! Belki bir ipucu veririm! Sen bana ‘mutluluğun için gitmelisin’ demiştin. Sana ?sen bilirsin? diyemedim ama senin için gitmeyi deniyormuş gibi yapıyorum! Senin mutluluğun için Lotus çiçeğim?

                                                 

                                                  XIII

 

Bak saatlerdir gidiyorum ama gittikçe sana daha çok yaklaştığımı hissediyorum! Kaç kere itiraf ettiğimi de bilmiyorum, seni her saniye bir saniye daha çok sevdiğimi haykırıyorum. İşte umut da böyle bir şeydi, yelkovanın durdurulamayan döngüsü gibi, senin ekseninde dönüp duruyorum Lotus çiçeği! Bir yeldeğirmeni misali sonsuzluğun bereketini harmanlıyorum sanki. Aşk öyle benimsendi, aşk öyle içimize sindi ki yokluğunda bile benimleydi sevgili?

Neden yüreğimi ve bu sevgiyi koruduğumu biliyorsun, bundan 13 ömür öncede şimdide neyi koruduğumu çok çok iyi biliyorsun! Anılarımıza göz gezdiriyorum, şu saatin aksi yönünde dönen yüreğimi takip ediyorum ve her saniyemin başkentinde yine sana erişiyorum?

Şu gitarım, resimlerin, sana yazdığım tüm bestelerim, tüm şiirlerin, yüreğim ve 13 gönül kandilim! Sonsuz sevgim benimle yol alacak Lotus çiçeğim. Belki bir gün resimlerinden çıkar gelirsin, bu hayat her şeye gebe, iki selvi yüreğin ayrılığına bile! Zoraki göçlere bile! Bu hayat bir olasılıksızlık hesabı yapmaya bile gebe?

                                                  

                                                  XIII

 

Yollarda bir sevgi eylemcisi görürsen tebessüm et benim için ve yol açıklığı dile Lotus çiçeğim. Temennilerine ihtiyacım olacak benim. İyi dileklerin ile geçinir giderim. Bugünde pankartların en güzelini açtım senin için, sana yüreğimi açtım! Mitinglerinde en zarifini düzenledim sevgim için! Lotus nefeslerimin her biri sana yazdığım şarkılar gibi yasal bir aşk mitingiydi! Yaşamak bu adam için bir aşk mitingiydi! Nefes aldım, nefes verdim ama senle geçen tek bir saniyeyi bile hayata geri vermedim! Vardır bu eylemin bir sebebi Lotus çiçeğim, vardır bu sevginin bir sebebi?

Ayrılık ne idüğü belirsiz bir saçmalık! Belki Kozmos?da şarkılarının çaldığını duyabileceksin. Atlas?ta sonsuz bir sevgi yaşattığımı hissedeceksin! Zaten her daim hissettin. Yüreğimin nefesini işittin. Sen benim ne dediğimi içime attıklarımdan bile çekip çıkarabilirsin, yüreğimden duyumsayabilirsin. Sen benim ne kelam ettiğimi gözlerini kırpmadan çözersin! Coşkulu ol Lotus Çiçeğim, sen hep mutlu ol sevgilim?

Gülümseyebildikçe gülümse sonsuz sevgim, ben bunu hissedeceğim! Her daim 5 mevsim! Benim Lotus takvimim 5 mevsim içeriyor bilirsin, bununda sebebi sensin! Yüreğime bir Lotus baharı yaşattığın için, bana aşkların en zorunu ama en güzelini yaşattığın için sonsuza dek sana şükranlarım ile sesleneceğim?

                                                  

                                                  XIII

 

Şimdi yola devam etmeliyim, endişelenmemen için bir mektup yazmak istedim, zarfsız, pulsuz, adressiz ama yürekten Lotus çiçeğim ve bilirsin uzaktan da olsa bana iyi bakabilirsin! Bilirim 13 harfin iksirini yüreğime serpeceksin, işte o vakit bana mutlulukların en güzelini düşleteceksin. Ama el yapımı poğaçalarından da 13 dilim isterim. Aşağıya iliştirdiğim şarkıda bahsi geçtiği gibi ?Yaşlı ve bilge? olduğumda bile sevgin benimle birlikte olacak yine, bir kır pikniğinde ve sonsuza dek işte?

Senin sevgini ben biliyorum! Benim sevgimi sen biliyorsun!

Unutma ki yüreğinde bir mavi Lotus çiçeğin var! Unutma ki kalbimde bir beyaz Lotus çiçeğim var! Unutma ki beyaz bulutlar mavi gökyüzünde uçar! Unutma ki gökyüzünde bizi anlatan bir tuval var, bir ressam var! Unutma ki ?ayrılıkta sevdaya dahil? yaşar ama sevda ayrılığı da 13 adımda aşar! Aşk sonsuzluğu arşınlar! Gökkuşağının terasındaki manzarada bir rezervasyonumuz var?

Lakin bugünde aramızda sonsuz bir bağ var! Kusursuz bir bağ var!

Aşk var … … … … .

 

B&B

Yorum Bırakın