Günaydın Sevgilim

Giriş 24. Ağu, 2011 by - Lotus'un Papirüsleri - 5.854 kere okunmuş

Ve bir eylül esintisi başladı, üfür üfürdü kıyı rüzgarı, bir Edith Piaf şarkısı kadar sıcaktı rüzgarın her notası. Yüreğimin köşe yazarı da yeni bir sonbahar mahmurluğuyla, aşkla, umutla ’13 üncü’ mektubuma bir girizgah yapmaya başladı?

Balkon kapısı ardına kadar açılmıştı, uçuşan tüllerin arasından sıyrılan şu sabah rüzgarı yatağıma kadar ulaşmıştı ve usulca yanıma kıvrılıp uzanan yastığımın üzerindeki resimlere bir bir göz attı. Bu sabah rüzgar bile güne senin resimlerinle başladı, şu göz alıcı dupduru güzelliğine bakmaya bile kıyamadı kıyı rüzgarı ve yüreğim bugünde resimlerinle konuşarak sabahladı?

Günaydınlar olsun sonsuz sevgim. Gün yüreğimize ışıldasın Beyaz Lotus çiçeğim?

Sabahın ilk ışıkları şehrin üzerine titremeye başladı. Güneşin gözleri yine kan çanağı, dünyanın halini seyretmekten olmalı, belli ki yine bir köşecikte ağlayıp sızlanmıştı. İlk fırsatta güneşte senin güzeller güzeli resimlerine bakabilmek için yanıma ulaştı, sanki o an güneşin hareleri bronzlaştı. İşte o vakit güneşin ilk ışıltısı tüm kenti sarıp sarmaladı ve İstinyeli martıların şehrine bugünde günışığı dağıttı?

Şu an saat sabahın altısı, günışığı kentin en izbe yerlerine kadar ulaşmış olmalı. Boğaziçi?ne gülücüklerini saçmış olmalı, yunusların gamzelerine dokunmuş olmalı, mazgallardan iki büklüm içeri sızıp denize doğru açılmış olmalı, şu kentin akşamdan kalma halsizliğini almış olmalı, güğüm güğüm yağan yağmurları çemkiren dar sokakları bile dolaşmış olmalı. Güneşin ilk kıpırtıları şu mektubumu sana tez elden ulaştırmış olmalı?

Günaydınlar olsun Beyaz Lotus çiçeğim. Gün umudumuz kadar aydınlık olsun sevgilim?

Gözlerim bir an için daha duvar saatine takıldı, yelkovan kalbi delik bir ceylan gibi sekiyor ve ?Zamana ayak uydurmak gitgide güçleşiyor? diye sitem ediyor ama söylene söylene de olsa yolculuğuna devam ediyor. Bugünde hayat devam ediyor, yüreğim yine sana şafaklar devrimci söker diyor, bugünde umut devam ediyor ve Freddie Mercury şuracıkta, gramafonumda, sıkıştırılmış kömür kokusuna harmanlanmış bir plağın simyager notalarında şunları haykırıyor dünyaya;

Zaman yok bizler için, hiçbir yerde yok

Şimdiye kadar ki düşlerimizi meydana getiren

Fakat ellerimizden kayıp giden bu şeyde ne?

Mercury yine ?Z.a.m.a.n? denen şu kurşuni trenden söz ediyor. Hangi peronda ineceğimizi kestiremediğimiz hayat raylarındaki yolculuğumuzdan dem vuruyor ve zihnimizin kerrat cetveline bir soru işareti daha kancalıyor;

Kim sonsuza dek yaşamak ister ki?

Tek bir ihtimal dahi yok bizim için

Her şey bizim adımıza kararlaştırılmış

Yalnızca tek bir tatlı an var bu dünyada bizlere ayrılmış olan

Biliyorsun Lotus çiçeğim, yaşanılacağı yerde bizi sarmalayan o tek tatlı an; Sana kavuşmaktır sevgilim! Sana tüm yüreğimle sımsıkı sarılmaktır Lotus çiçeğim. Bak susmuyor Queen, susmuyor Mercury, haykıra haykıra devam ediyor ve diyor ki;

Sonsuz sevgiye kim cesaret edebilir ki?

Sevgi ölmek zorunda kaldığında

Gözyaşlarıma dokun dudaklarınla

Dünyama dokun parmak uçlarınla

Sonsuza dek sahip olabiliriz, sonsuza dek sevebiliriz

Aşk ebedidir sevgilim, aşk sonsuzluğa seferidir. Başaracağız beyaz Lotus çiçeğim! Sen ve ben, mavi ve beyaz, aziz ile azize, biz bu aşkın sonsuza dek emekçisiyiz işte. Ne badireler atlattık biz sevgilim ama tek bir salise bile pes etmedik Lotus çiçeğim. Yüreğinin üzerine ant içtin sonsuz sevgin için, yüreğimin üzerine ant içtim sonsuz sevgim için?

Zor zamanlar geçirmiş olabiliriz sevgilim ama karşımıza çıkan engellerin bir tekini bile bizler inşa etmedik ki Lotus çiçeğim. Aşk; emektir sevgilim, sana mutluluktan ağlamak için gözyaşı dökmeyi bilmek gerekir demiştim. Sana, mutluluktan uçmak için düşmeyi de göze almak gerekir demiştim. Biz her zorluğu yürek yüreğe göze almadık mı Lotus çiçeğim? Yüreklerimizi siper etmedik mi hayata sevgilim? Bak, biz ödüllerin en güzelini, en temizini aşka düşerek kazandık sevgilim?

Anımsa hadi bir tanem benim, ay ışığına yol açtığımız günlerde bize huzurun ?H? si ile aşkın ?A? sı demiştim. Bize Havva?nın ?H? si ile Adem?in ?A? sı da diyebilirdim. Ben seni aşkın yaratılışından bu yana seviyormuşçasına derin sevdim. Bilmem anlatabiliyor muyum ki Lotus çiçeğim, sen benim sonsuz sevgimsin! Sen sonsuza dek benim Beyaz Lotus çiçeğimsin, ben sonsuza dek senin Mavi Lotus çiçeğinim. Yaşadığımız aşk ezelden ebediyete seferidir sevgilim?

Bugünde meleklerin tebessümleri eşliğinde, sevdamızın tam tamına ?652 nci? gününde günaydınlar diliyorum sana Beyaz Lotus çiçeğim. Şu yüreğimin çarpıntılarına bile ‘Lotus Dinletileri’ diyorum…

Seni seviyorum…

 

B&B

Bir yanıt - “Günaydın Sevgilim”

  1. Nihal 26 Ağustos 2011 - 17:54 #

    Sen hep yaz ki biz mavinin ve beyazın içinde ki lotusta kaybolalım…

Yorum Bırakın