Masumiyet Bildirgesi

Giriş 08. Mar, 2012 by - Lotus'un Papirüsleri - 1.254 kere okunmuş

Tematik bir sabahtı, gözlerimin yolunu kesen panoramik bir manzaraydı. Kış, sırtında bohçası tasını tarağını toplamış ufkun ardındaki kulübeye doğru uzaklaşmaktaydı ve gözlerimin görebildiği kadar uçsuz bucaksız uzanan bir İlkbahar manzarası vardı. Güne ilk bakışın ardından iç dünyamın kadrajını mutluluğun kolajı kapladı! Nede olsa gözler gönlün ressamıydı, nede olsa gönlümden kopan sözcüklerin mimarı bugünde yaşadığım aşktı. Gökkuşağı İspinozları trio halinde bahar şarkıları cıvıldamaktaydı. Güneşin gözlerini kamaştıran İlkbahar yağmurları ve toprağın koleksiyonuna teğet geçen bir gökkuşağı! Bir İlkbahar çağlaması yaşanmaya başlamıştı. Peki ama daha sonrası?

Bir gönül sancısı! Altyazısız! Dublajsız! Suflörsüz dublörsüz çekilen bir acının fragmanı! Tamtamlar çalmaktaydı ve katil doğanların naraları dört yanımı kuşatmıştı! ?Çek git gökkuşağının altından yoksa o renkleri başınıza yıkacam? diye bin bir tehdit savuran yamyam kabileleri vardı ama bu adam gitti o gökkuşağına bir hamak bağladı! Bu adam gitti o gökkuşağına bir U.M.U.T  bağladı! Katil doğanların italik naraları kimin umurundaydı! Beyaz Lotus çiçeğime kavuşma noktasıydı gökkuşağının altı, ?K? noktasıydı ve bildiğim her literatürde mutluluk bir haktı, aşk gibi yasaldı! Aşka verilen emek ardışığı dökülen gözyaşları ile kazanılmış bir haktı?

Sonrası mı? Talan ettiler dünyamı! Mor yağmurları beklerken ben kızıl yağmurlar yağdı, zihni zihin yapan her şeyin üzerine yıkıldı gökkuşağı. Ağır bir enkazdı ve darmadağındı gökkuşağı. Toprağın taşıdığı yükten daha ağırdı gökkuşağı ama mor yağmurlara az kaldı, yeniden inşa olacak gökkuşağı, zaman alacak ama olacak dedim, bugünde olmadı. Başıma yıkılan dünya istifini hiç bozmadı!

Arkadaşımdı gökkuşağı ve beni hiçbir evrede yalnız bırakmamıştı. Bir göçebeydi gökkuşağı ama her damla gözyaşımda başucuma koşardı, diğer arkadaşımda gitarımdı. Baktığın açıya göre gökkuşağı bir IŞIK kırılmasıydı ama çektiğin acıya göre gökkuşağı bir AŞIK kırılması! İşte bu yüzden sana yazdığım her şarkının lansmanı gökkuşağının altında yapıldı, sırf bu yüzden sana yazdığım her şarkı kırılan yüreğimin sağlamasıydı. Umudumun kandilleri kadar aydınlık notalardı, yüreğimin her titreşimi ve Lotus Dinletileri mutluluğun melodik tanımıydı! Zor zamanlardı ama günler günleri kovaladı ve ilkbahar sarhoşluğuna ramak kaldı! Artık ayağa kalkma zamanı, gökkuşağımızı onarmalı?

Bilmem anımsadın mı? Tam bir ömür önce! Bir ömür önce aramızda bir hasret sancısı daha yaşanmıştı. Hani yüreğimizin tuttuğu bir sır vardı, bu ikimizin arasında kalacaktı. Tarihi geçmiş günlere dayanan tam 1 ömür öncesine uzanan bir anı! Bu defa bekleyen sen, gayri ihtiyari bir savaş sebebiyetinden eve geciken bendim! 1 ömür öncede seni sevmiştim! 1 ömür öncede beni sevmiştin! Anımsadın mı? Savaş yıllarıydı, ikinci cihan harbi adında bir zeval başlamıştı! Orduya çağırıldığım gün döktüğün gözyaşlarını anımsadın mı? Hasret kokulu zamanları? Barut kokan şafakları? Toprağın koleksiyonunu bombalayan uçakları? Yarım kalan umutları, yarım kalan hayatları hatırladın mı?

İkinci cihan harbinin ortasında yaşadığımız sevdada dillere destandı. Cepheden dönüşümü beklediğin yılları, kuşatma altında yaşadığımız o billur aşkı ve ?eğer cephede bana bir şey olursa? diye başlayan mısralarımı anımsadın mı? Cepheden yazdığım tüm mektupları teslim aldın mı? Eve döneceğime dair içtiğim tüm antları ve başardığımı hatırladın mı? Verandada ki ilk bakışı, ilk dansımızı, ilk sarılışımızı, hoş geldin sonsuz sevgim diyerek boynuma dolanışını anımsadın mı?

Şu katlayamadığım mektuplarımda söz etmiştim sana, ?Ne badireler atlattık biz sevgilim? demiştim! Sadece başıma yıkılan dünyayı, gökkuşağımın enkazını, yamyamların tamtamlarını kastetmemiştim! Sen bunlara üzül istemedim, sana hep ?Rengarenk bir gün? dedim. Lakin rengarenk bir enkazın içindeydim. Şu toprağın taşıdığı yükten daha ağırdı gökkuşağı ama bak yedi renk taşıyorken bedenim birde umut taşıyor güz yüreğim! Savaş yılları boyunca beni beklediğin o yerdeyim, eski yoldaki taş evin 13 hektar bahçesindeyim. Lotus Maharra?sının verandasındayım sevgilim! Maveraünnehir?deyim, birde yüreğimin kütüphanesindeyim. Hepsinden daha güzeli ömür aşırı tüm kalbimle sendeyim!

Bana tüm sevgini verdiğin için, bana 1 çırpıda 13 adımda mutluluktan uçmayı öğrettiğin için seni her salise 1 salise daha çok sevdim, bir ömür öncede, 46 ömür öncede! Bugünde sevgin sevgim gibi çağlasın yüreğinde. Bir ilkbahar gününden, beyaz Lotus çiçeğime sonsuz sevgilerimle?

 

B&B

Yorum Bırakın